خرید نوار آپارات

در انبار

نوار آپارات از دیگر کالاهای پر مصرف در صنعت برق می باشد که برای خرید و استفاده این قطعه باید به اندازه و جنس این محصول دقت شود.

بیشترین کاربرد های نوار آپارات کجا می باشد؟

  • عایق بندی کردن
  • ترمیم کابل های ( Cable ) ناسالم و آسیب دیده
  • به منظور عایق بندی شدن اتصال میان 2 کابل
  • مفصل بندی

مشخصات انواع نوار آپارات:

این محصول دارای عرض نوزده / سی و هشت و پنجاه میلی متر است.

توجه داشته باشید که این نوار دارای یک روکش نایلونی است که پیش از استفاده، از نوار اصلی جدا می شود.

از جمله موارد مصرفی در برق نوار برقی وینیل، نوار ماستیک، نوار لاستیکی، نوار مسدود کننده موقت، نوار قابل استفاده در معدن، نوار حفاظت در برابر خوردگی و کیت بی سیم ضدآب از دسته نوارهایی هستند که مورد استفاده می باشند.

جهت عایق کردن اتصال بین دو کابل، مفصل بندی و ترمیم کابل های آسیب دیده از نوار آپارت استفاده می گردد.

هنگام نصب چراغ استخری از کابل یک تکه نمیتوان استفاده کرد و باید از کابل دو تکه استفاده شود، نوار آپارات در این مواقع نقش بسزایی دارد.
نکته ای که در هنگام استفاده از نوار آپارات باید به آن دقت شود این است که باید 30 درصد کشیده و به دور کابل پیچیده شود و در صورت امکان با سشوار های صنعتی حرارت دهید.

نوار آپارات های مختلفی در بازار موجود می باشد که نوار آپاراتی مورد قبول می باشد که در برابر ترک خوردگی انعطاف پذیر و مقاوم باشد. از جمله کاربردهای نوار آپارات در باس بار، عایق معمولی و آببندی رطوبت برای اتصلات ولتاژ فشار قوی و ضعیف بکار برده می شود.

در مورد جنس نوار آپارات باید شاره کرد که از لاستیک اتیلن و پروپیلن می باشد که عمر مفید نسبتا بالایی دارد.

نکته دیگر که قبل از خرید نور آپارت باید به ان دقت شود عرض و طول این کالا می باشد. این محصول شامل روکش نایلونی می باشد که قبل از مصرف از نوار اصلی به راحتی از آن جدا می گردد.

بعد از پیچیدن اولین دور نوار آپارات روی کابل، دومین دور را بصورت 1/2 روی اولین دور بپیچید و ادامه دهید قابل ذکر است هنگام پیچیدن نوار دور کابل آن را باید بکشید و تا جای ممکن محکم روی کابل بپیچید.
این نوار تا چندین برابر طول خود کشیده می شود.

نوار آپارات می تواند روی ماده های همچون پلی اتیلن، رابر های بوتیل، رابر های روغنی، و PVC و عایق های دیگر استفاده شود. شرکت راد پارت تولید کننده قطعات برق صنعتی و نماینده فروش قطعات برق صنعتی می باشد.